FAQ (často kladené otázky)

Chcete změnit prostředí symbianového telefonu?

Moderátoři: Pomocní administrátoři, Grafici

Odpovědět
Uživatelský avatar
Picho
Legenda
Legenda
Příspěvky: 519
Registrován: pát 15.12.06 16:22
Mobil: Samsung Galaxy S3; iPhone 3Gs
Has thanked: 1 time
Been thanked: 33 times
Kontaktovat uživatele:

FAQ (často kladené otázky)

Příspěvek od Picho »

Tu nájdete najzákladnejšie otázky užívateľov a tiež ich odpovede.

1.) Stiahol som si do PC tému vo formáte .sis. Ako ju dostanem do telefónu?
Tému z PC do telefónu nainštalujete pomocou Inštalátoru aplikácii, ktorý je súčasťouPC Suite. Telefón musí byť spárovaný s PC pomocou káblu, bluetooth alebo infraportu. Keď je telefón spárovaný s PC, otvoríte Inštalátor aplikácii, prenesiete tému z ľavého do pravého okna. Potvrdíte hlášku, že chcete tému inštalovať a následne dokončíte inštaláciu v telefóne, kde si vyberiete, či chcete inštalovať do telefónu alebo na kartu. Ďalšou možnosťou je prenesenie témy do pamäte telefónu alebo na kartu a následná inštalácia z telefónu. Na prenos môžete použiť Správcu súborov v PC Suite alebo pripojiť telefón k PC v režime veľkokapacitného zariadenia. Preniesť tému môžete aj z iného telefónu cez bluetooth alebo infraport.

2.) Pri inštalácií témy sa v telefóne zobrazí hláška, že téma je nekompatibilná s telefónom. Mám pokračovať v inštalácii, alebo ju zrušiť?

Pravdepodobne inštalujete tému, ktorá nie je určená pre váš typ OS.

3.) Pri inštalácii témy sa mi zobrazí hláška o neplatnom certifikáte a v inštalácii nejde ďalej pokračovať. Čo mám robiť?

Problém je v tom, že vypršala platnosť certifikátu témy. Riešením je posunúť dátum v tel. na rok, poprípade na nejaký konkrétny mesiac v roku, keď bol certifikát témy ešte platný (väčšinou stačí posunúť dátum na rok 2006) . Po inštalácii témy môžete vrátiť dátum na súčasný, na funkciu témy to už nebude mať vplyv.

4.) Ostane mi po nainštalovaní témy v telefóne jazyk čeština/slovenčina?
Áno, téma nemá vplyv na zmenu jazyka v telefóne, mení iba jeho grafické prostredie.

5.) Ako odinštalujem tému z telefónu?

Témy sa odinštalujú pomocou Správcu aplikácií. Nejde to pomocou tlačítka C v položke Témy, ako to funguje u aplikácií a hier.

6.) Snažím sa cez Správcu aplikácií vymazať tému z telefónu, ale nejde to, téma sa neodinštaluje. Je nejaký spôsob, akým takúto tému odinštalovať?[/i][/color]
Niekedy pomôže znovu nainštalovať rovnakú tému a následne ju dať opäť odinštalovať. Ak toto nepomôže, je potreba sformátovať pamäť telefónu alebo kartu, podľa toho, kde je téma nainštalovaná.

7.) Akým spôsobom si môžem vytvoriť tému pre svoj telefón?
Použiť môžete PC programy S60 Theme Studioaplikácie Carbide.ui S60 Theme Edition 3.1 Theme DIY pre vytvorenie tém priamo v telefóne, poprípade si vytvoríte tému na stránke "www.ownskin.com"


Zdroj : N73.eu
Odpovědět

Zpět na „Symbian - Témata,obrázky“