My-mobile
Právě je stř 26.06.19 23:36

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Huawei G300 -> STOCK ci CM9??? Par uvah a postrehu hrace... 
Autor Zpráva
Helper

Poděkovali mu: 1063 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

Příspěvek Huawei G300 -> STOCK ci CM9??? Par uvah a postrehu hrace...
Je to par dni, co jsem se rozhodl k drive nechtenemu kroku, a ackoli vysledek neni uplne stoprocentni (diky neustalemu vyvoji CM a nekolika malo trivialnim i zasadnim bugum), uplne jsem zmenil postoj k tunningu po vykonove strance S8815tky...

Prvni pokusy (Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.) me zpocatku dokazali presvedcit, ze z G300 se da i na STOCK ROM udelat nabusenejsi stroj. Bohuzel tomu tak nebylo, a i kdyz se telefon tvaril, ze ma takt o 200Mhz vyssi a RAM se tez navysila o par set MB, se STOCK ROM si stale jel to sve "STOCK".

Vetsina narocnych her fungovala absolutne stejne na GB, ICS i modifikovanem ICS (jiny kernel, taktovani...) a nepomohli ani aplikace, ktere (pry) dokazou vykon systemu vylepsit (seeder, greenify...).

To vse se ale zmenilo po instalaci CUSTOM ROM z dilen cyanogenmoderu, presneji CM9 R10 (zatim posledni dostupna "experimentalni" verze).

Krome spousty novych moznosti a nastaveni napric celym systemem (pocinaje klasickym nastavenim launcheru, pres taktovani, governory az po velke mnoztvi fci a tweaku), a take krome noveho designu (ala cyanogenmod), jsem z G300 ziskal stabilni herni masinku, co si poradi (temer) se vsim.

A samozrejme nesmim zapomenout na par celkem neprijemnych chyb, ktere se (doufam) odstrani s dalsi verzi CM9. Temi chybami je hlavne kvalita zvuku pri hovorech, obcasne graficke glitche (rozpadavajici se pismo v menu) a nemoznost pouzivani headsetu pro prijem hovoru (to je asi schvalne, jelikoz at je mobil odemcen ci zamcen, tlacitkem pro prijem hovoru se mi automaticky spusti prehravac a da se jim i vypnout!)

Po strance herni jsem ale velmi prekvapen. Hry, ktere na puvodnim systemu padaly ci restartovali cely system, nyni funguji bezproblemove, plynule, bez padu a restartu, a dokonce neni ani problem je hrat pri nizke RAM!

Prestoze jsem pretaktoval CPU (z 1008Mhz na slabych 1152Mhz) a aktivoval par dalsich tweaku (jako ZRAM...), u hrani se pristroj skoro ani nezahriva jako driv (wtf?!)...

Citace:
Jako herni bombu zde uvedu Real Racing 3, kterou hraji a kvuli ktere jsem jiz nekolikrat testoval a flashoval a tunil - bezvysledne. Hra se jednou za cas sekala (lag), pri urcitych teplotnich podminkach CPU totalne kousla (freeze) nebo restartovala cely pristroj (asi nedostatek RAM v kombinaci s freeze)... Pri zvyseni taktu prehrivala CPU casteji a drive, pri nizke RAM ani nenabehla, a pokud jsem ji zacal hrat po cerstvem restartu ci zapnuti G300, mohl jsem si zahrat az cca 5 zavodu v kuse, nekdy jsem hral i HODINU nez prisel pad hry...
Lagy se projevovali pri prechodech animaci, a cim vic zavodniku bylo na trati, tim castejsi byli - nekdy to bylo fakt jen cuka-race ;)
Docela neuveritelne rict, ze v takovych stavech jsem nahral cca 18h cisteho casu!

Nyni na CM9 jede plynule, bez jedineho zasekani (tedy obcas drobne zavahani pri animacich, nebo kdyz se na pozadi aktualizuje jiny program), freeze sem nezaznamenal ani jednou, hru muzu spustit KDYKOLI i pri nizke RAM a nevadi ji ani vyssi takt CPU, natoz nejake jeho prehrivani. Cukatura pri vyssim mnozstvi zavodniku na trati je pryc, muze jich byt 26 a hra jede stejne rychle, jako by jich tam bylo 8!

Proste herni pozitek!

A pro MONT!a specialni info - CSR Racing MI NEPADA!!! ;)

Zaverem jen poznatek - testovane verze her na obou systemech se nezmenili, zadny novy update s moznosti odstraneni chyb vyvojari nepridali. Vse pouze zmenou z oficialniho systemu na neoficialni custom ROM.

Jelikoz jiz na x10mini jsem fungoval na CM (presneji minicm7), rozhodl jsem se ho vyzkouset i na G300 a timto ma cesta testu konci. Nalezl jsem pro sebe herni ROM s vysokym vykonem a potencialem a u ni zustanu a timto clankem bych ji rad i doporucil.

Rozhodne ale muzete pridat svoje zkusenosti i s jinymi ROMkami, nebo rozvinout debatu na tema "ROMka PRO HRACE". Urcite kazdy ma to sve, co mu opravdu vyhovuje (diky ruznym nastavenim)...

Jedine, co si nepreji je, abychom se v tomto "pokec" tematu hadali o verzi androidu. Osobne jsem volil CM9, jelikoz jiz od zacatku mi ICS na G300 proste sedla. Pri testu GB bych uz na CM7 nesel (sice by byl hezky design, ale chybeli by mi zakladni fce ICS) a dalsi verze jako je CM10 (JB 4.1) nebo CM10.1 (JB 4.2) me nelakaji. Uznavam ale, ze kazda z tech verzi ma neco do sebe - pro kazdeho neco

sob 11.05.13 07:32
Profil Twitter
V.I.P.

Poděkovali mu: 217 x
Medaile: 7
Member (1) Specially member (1) Team member silver (1) Uploader (1)
Designer (1) Moderator (1) Assistant admin (1)

Příspěvek Re: Huawei G300 -> STOCK ci CM9??? Par uvah a postrehu hrace
Podľa mňa na hry jednoznačne Cyanogen, je jedno v akej verzií (aj keď pravda, GB vypluje zo seba asi najviac). Na LwW som bežal na CM10 a nemal som problém zo žiadnou hrou ... na Tipe tiež plánujem vyskúšať CM, ale zatiaľ som s mojou ROMkou spokojný, s hrami nemám problém, hlavne s 3D hrami, naoplátku zas niektoré 2D haprujú (?), nechápem .. ale tak keď skúsim CM, tak sem postnem porovnanie, myslím si, že tak či tak CM túto custom romku preválcuje, aj keď má prívlastok gaming. ^^

stř 22.05.13 10:49
Profil Twitter Skype ICQ Zobrazit autorovy stránky
Profesionál

Poděkovali mu: 73 x
Medaile: 3
Member (1) Writer gold (1) Reputation silver (1)

Zkus tin tina na xperii x10i prakticky stejny HW sekacka jak prase ..pak dej vedet..

Odeslano z Xperie ION pomoci tapatalk 2

stř 22.05.13 12:23
Pokročilý

Poděkovali mu: 3 x
Medaile: 1
Writer bronze (1)

Spiš bych volil Stock s jiným kernelem, ktery povolí OC- CPU - GPU . CM v lásce moc nemám od verze 9 se mi zdá že už nějak častějí padá (hlavně ve hrách)

úte 25.06.13 18:53
Helper

Team member silver (1)

a to je prave to Berry, testoval jsem x kernelu na stock ics, ruzne govs, oc, atd, ale absolutne nebyl patrny rozdil. Jedine u benchmarku. U CM9 uz ale ano. A to az tak, ze RR3 padajici na stock s/bez OC, na CM9 jelo fajne bez padu a dokonce i bez prehrivani. Navic benchmark ukazoval nejvyssi skore, lepsi jak CM10+ s vyssim taktem, i za cenu dost pomale pametovky...

Mozna ze s light verzi icska, pretweakovanym cm tweaky by to mohli jit taky, kernel ma cm asi nejlepsi, co se tyce G300...

[ Post made via Android ] Obrázek

úte 25.06.13 20:27
Profil Twitter
Pokročilý

Poděkovali mu: 7 x
Writer bronze (1)

Takze je to opravdu vyhoda u RR ? Uz opravdu na G300 nepada? Uz delsi dobu premyslim o Rootu, ale porad se mi do nej nechce :-) Zkuste me presvedcit :-D

RAM: 2048Mb

„Jenom jednoduché věci nikdy nezklamou. A štěstí se má začít hledat úplně dole při zemi."
Erich Maria Remarque

stř 26.06.13 21:30
Helper

Team member silver (1)

Nejen RR3, ale vlastne veskere hry, ktere jakkoli padali... Ravensword, CSR Racing, a i u dalsich byl poznat rozdil v plynulosti... ale jak jsem psal vyse, pokud clovek vola, tak ten problem s nekvalitnim zvukem byl dost zasadni...

v sobotu se chystam na posledni nighlty verzi cm9, dostal jsem par tipu na zlepseni zvuku pri hovoru, taj pak urcite dam echo. Jakmile by to bylo OK, tak na CM9 jiz zustanu, se mi po RR3 faktish styska xD

stř 26.06.13 21:44
Profil Twitter
Pokročilý

Writer bronze (1)

Oka pockam :-D a pak se podle situace zaridim :-D

„Jenom jednoduché věci nikdy nezklamou. A štěstí se má začít hledat úplně dole při zemi."
Erich Maria Remarque

čtv 27.06.13 19:14
Helper

Team member silver (1)

Tak jsem se do toho pustil a to hned z nekolika duvodu:
- RR3 uz nemuzu ani spustit ve stocku (xD)
- *any bugreporting co tel *ane zpomaluje (minimalne wipe wseho neeeded)
- touha otestovat zvuky pri hovoru

Progress:
- nandroid - skipped xD
- zaloha - done
- wipe - done
- CM9 install - done
- nastaveni - partialy done
- obnova zalohy - done
- test volani - in progress (citim zlepseni, ale chce to vic hovoru)
- test her - done
- test internetu - in progress *(preskakovani z wifi na GPRS)
- uprava build.prop - in progress
- full costumization - in progress

STAY TUNED - WILL REPORT HERE XD

EDIT1: RR3, Carmageddon, Pocket Rally, MostWanted... viditelna zmena v plynulosti, u RR3 zatim ok, musim mu dat cca hodku az dve nonstop zavodu.
Zvuk pri volani lepsi nez drive, porad to neni ono, ale pokrok, plus jeste testnu build.prop modifikaci pro zlepseni. Prepinani wifi - mob.data tak pul na pul, pri ztrate wifi signal poprve nenabehl, pri vypinani pres tlacidlo zatim jde ok...
Trosku zlobi superuser, je nutnost ho vypnout a zapnout ve spravci, aby jel spravne.
Pri nastavovani trosku blbne otaceni displeje a blbne malinko i ve fotaku, ale po restartu zatim dobre.
Vypnuti animaci hodne urychly chod menu

OC 245-1152Mhz, ondemand, zram 26%, kernel samepage...

TBC...

EDIT2: Par zajimavosti - trosku zlobi automaticke otaceni displeje. Pokud je vypnute, tak fotak jednou jede jen na stojaka, pak se i otaci... Kdyz je rotace zapnuta, tak se stava, ze nektere aplikace nabehnou nalezato, i kdyz je telefon na stojaka a nechteji se otocit... vypnuti/zapnuti nebo jen vypnuti rotace vse spravi.
Zustal problem s "rozsypavacim se" pismem v menu/gp... vypnul jsem SURFACE DITHERING a zmenil launcher na NOVA, a zatim se uz nic nesype.
Hovory zatim slysitelne a srozumitelne, porad to sice neni ono, ale uz se to da poslouchat xD
Vydrz baterie rapidne klesla (ale to je normalni a navic za cenu vyssiho vykonu i ocekavatelne... neformatoval jsem battery stats xD)
Prechody z wifi na mobilni data zatim ok...
HRY NESKUTECNE - pridavam MINECRAFT NA NEJVYSSI DETAILY i s experimentalnim nastavenim a NESEKA SE, pritom ve stocku clovek je rad, ze jede na nejnizsi detaily bez jakyhkoliv vylepseni... Dale Pocket RPG, ktere ve stock jede plynule pomalu (pri hodne priserkach) zde vrka rychle...

Naposledy upravil penthaler dne pát 28.06.13 07:52, celkově upraveno 2

čtv 27.06.13 21:07
Profil Twitter
Pokročilý

Poděkovali mu: 2 x
Writer bronze (1)

Čau. Já už si pár měsíců jedu na 4.1.2 s kterou sem spokojený nejvíc pro každodenní používání. Jedná se o čistou CM10 4.1.2 Poslední verze aktualizace. Sice CM9 je výkonnější ale nesleduji vývoj (fotoaparát atd..) nejvíc se mi líbí CM10.1 4.2.2 Bohužel má slabý příjem signálu a jakmile mi vypadne sám z nezaskočí a musím resetovat tel. Jinak RR3 sem hrál na obou verzích (10 10.1) a šlapalo to hezky. Jinak změnu z GB na ICS doporučuji všem!!! Ve všech ohledech je telefon o 100% lepší. Ať se jedná o nastavení, možnosti menu a hlavně hraní již zmiňovaných her. Tak asi vše..

čtv 27.06.13 22:30
Helper

Team member silver (1)

martimo1985 - CMka jsou vesmes na stejne urovni a uprimne, vsechny jejich verze jsou zatim dost zabugovane. Rozhodne ale patri mezi herni ROMky, jsou vykonove nejlepsi. Jejich vyvoj ted trosku pokulhava, jelikoz se CM team zameruje jen na CM10.1 (updaty temer denne) a CM10/9 jen okrajove (updaty jednou tydne/mesicne?).

Napis mi prosim jake mas nastaveni CPU, jak moc vyuzivas internet atd. Vse co se jakkoli tyce spotreby - zajimalo by me, jak dlouho dokaze zit tvuj huhnavej s CM10 pri taktu a takovem parebnim/normalnim pouzivanim.
Hod sem klidne i postrehy s chybami atd, rad bych porovnal s CM9 - pokud bys me presvedcil, mozna prejdu taky na CM10.

Jde mi hlavne o vykon, dovolat se (a rozumnet) a co nejmene chyb

pát 28.06.13 07:59
Profil Twitter
Pokročilý

Writer bronze (1)

Tak k cm10: data na 3g mám zapnuté nonstop, cpu 300mhz-1,19mhz,governon ondeman, jinak ostatní položky v nastaveni výkonu zapnutý, zram 26%, jinak nevím co jeste:-) telefon mi vydrží cca 12hod (pokud se mrknu sem tam na net, fb, a zahradu nějakou hru.) při minimálním používání max den. Co se týče možnosti nejraději bych mel 4.2.2 ale dosud se jim nepodařilo nastavit síť operátora. Konkrétně mám na mysli když sem v práci (betonová konstrukce haly a sem tam vypadá signal) vypadne signál a už se sám nenahodi. Musím restartovat tel. A 3x-6x za 8hod směnu celkem otrava. U 4.1.2 naskočí sám. Používání aplikací taky bez problémů.. Zmiňovaná RR3 nebo fifa12 pracuji úžasné oproti originální Rom. Jediná výtka je k fotoaparátu lépe řečeno kameře.. Sam se při natáčení snaží zastrovat a vznikají na videu i rozmazané úseky. Ale tak to už je na úkor hernu Rom.

Ještě k 4.2.2 hodně se mi líbila verze ELEKTRA. Trošku ještě po upravená Rom..

Takže tvým potřebám 4.1.2 a pokud se zdržuje na místech kde se signál operátora neztrácí tak určitě 4.2.2.
Dnes sem narazil na CM 9.1 tak sem zvědavý na ni.. Zkusím něco o ni přečíst.

pát 28.06.13 10:45
Pokročilý

Writer bronze (1)

Tak a ted mam bordel v papirech :-D mam jit do CM 10 s JB nebo CM 9 s ICS ? Poradte prosim uz me ten stock trochu stve :-)

Erich Maria Remarque

pát 28.06.13 11:50
Helper

Team member silver (1)

Mirku, to je na tobe. Ja volil cm9 z duvodu ics, jb je samozrejme novejsi, v necem urcite i lepsi. Obe ROMky jsou naslapane po strance tunningu, obe maji sve mouchy. Ja verim ze at zkusis jakoukoli jako prvni, tak uz asi nebudes chtit menit.

martimo - jak je na tom cm10 se zvukem pri hovorech?

pát 28.06.13 12:31
Profil Twitter
Pokročilý

Writer bronze (1)

Tak poslední dotaz :)
pokud jsem četl dobře nejdřív si musím rootnout stávající ICSko a a až následně instalovat ROMku ? radši se zeptám než abych udělal chybu. :)

Erich Maria Remarque

pát 28.06.13 12:43
Helper

Team member silver (1)

sice to sem nepatri ale postup je nasledujici:
root
odemknout bootloader
nahrat cwm
zalohovat system pres cwm
smazat data atd
flashnout rom
u cm flashnout gapps
mazat data atd
a muzes vrkat

podrobneji to pak klidne muzem udekat spolu na dalku, nasel sem lepsi nastroje nez uvadim v navodech

pát 28.06.13 15:06
Profil Twitter
Pokročilý

Writer bronze (1)

Penthaler: zvuk při hovoru byl dobrý.

Dnes sem si s mobilem pohrál a nahodil CM10.1 r4. 4.2.2. A zatím sem spokojeny nejvíc. Uvidim v pondělí co v práci jestli bude padat signál.ale da se to řešit souborem RIL.ZIP tak uvidíme ale na diskuzích psali ze už se problém neukazuje.

A mirku jestli chceš ROM na denní užívání dej si CM 10 4.1.2 poslední verzi. Nebo počkej týden a já tu napisi jak jede 10.1 4.2.2 po aktualizaci na R4

pát 28.06.13 19:21
Pokročilý

Writer bronze (1)

Ano denní užívání :) a možná počkám mám v plán si zatim jen postahovat soubory a přečíst si důkladně návody.. :)

jinah pente vyhovovala by ti komunikace přes ICQ ? :D

Erich Maria Remarque

pát 28.06.13 20:55
Pokročilý

Writer bronze (1)

OK tak 5 hod užívání a žádný problém..vypadá to dobře..baterka mizí rapidně dolu ale jedu na frekvenci 600-1290mhz.. A zkousim hry a NET..

pát 28.06.13 21:22
Pokročilý

Writer bronze (1)

Martimo: kde jinak seženuCM 10 4.1.2 hodiš mi sem prosím download ? :)

Erich Maria Remarque

pát 28.06.13 21:28
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina