My-mobile
Právě je sob 18.11.17 13:03

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Jak uvolnit paměť telefonu, mobil nejde používat 
Autor Zpráva
Nováček

Poděkovali mu: 0 x

Příspěvek Jak uvolnit paměť telefonu, mobil nejde používat
Dobrý den,

potřebovala bych prosím poradit, jak uvolnit paměť telefonu, protože mi zbývá už jen 2,8 MB volné paměti a už mi nejdou psát sms zprávy. Mám mobil Nokia E5-00, operační systém Symbian S60 3rd Edition. Všechny velké soubory mám na paměťové kartě (obrázky, hudbu, videa, word dokumenty). Když dám detaily paměti v telefonu, vypíše mi to následující informace:

Použitá paměť: 256 MB
Volná paměť: 2 824 kB
Kalendář: 52 kB
Kontakty: 71 kB
Zprávy: 2 909 kB
Obrázky: 0 B
Zvukové soubory: 0 B
Videoklipy: 0 B
Dokumenty: 70 kB
Aplikace MIDP: 3 509 kB
Aplikace SIS: 7 520 kB
Další soubory: 242 MB

Zajímalo by mě, co jsou Aplikace MIDP, Aplikace SIS, a hlavně Další soubory (242 MB), když v mobilu mám vše promazané. To znamená: vymazán protokol o hovorech, vymazány hry a další aplikace (jsou zde jen původní od výrobce), žádné soubory přes Bluetooth, internet v mobilu už pár let nepoužívám (za 6 let, co mám mobil, jsem na něm byla asi 6x).

Prosím o radu, jsem běžný uživatel telefonu. Např. počítačům rozumím, ale s tímhle si nevím rady, už ani pořádně nemohu používat sms nebo nastavovat jiné věci, paměť se zaplňuje i když nikomu nepíšu, proto jen volám. Přijde mi zbytečné, abych mazala třeba sms zprávy, když tam tolik místa zabírají "Další soubory", což ani nevím, co je.

Děkuju za případné návrhy, co s tím, sama si nevím rady.

pát 26.06.15 10:21
Helper

Poděkovali mu: 1063 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

Příspěvek Re: Jak uvolnit paměť telefonu, mobil nejde používat
MiDP a SIS jsou nainstalované aplikace a hry (java a symbian), v ostatních souborech může být téměř cokoli, např uložené pozice her, nastavení programů, cache, neznámé soubory nebo takové, co se nedají zařadit mezi ty kategorie, co jsi popsala.

první co bych zkusil je přesunout sis a midp na kartu (pokud to vubec jde, to už si totiž nevzpominam, symbiana sem dloooouho neviděl, i když hodně používal kdysi...)

další krok je stažení nějakého správce souborů, a projít si paměť přes něj, určitě tam najdeš dost zbytků jako např náhledy obrázků, dočasné soubory instalace... a hlavně přes něj zjistis, kde přesně je problém, která složka nejvíc uzira drahocenné paměti.

pak kdyztak napis a můžeme se na to podívat podrobněji...

mimochodem, já kdysi pracoval jen se 30MB pamětí... ;)

[ Odeslano z Android ] Obrázek

pát 26.06.15 15:56
Profil Twitter Facebook
Nováček

Poděkovali mu: 15 x

Ty další soubory můžou být cache internetového prohlížeče, pokud ho používáš. Určitě i na S60 3rd Edition existuje něco jako Belle Cleaner na poslední Symbian - neboli automatický "čistič", který to vyčistí za Tebe.

PS: Mně se něco podobného stalo na dovolené - najednou paměť pryč a telefon řval, že není. Až doma jsem pak zjistil, že problém byl v kameře, která nějak zahaprovala a místo do složky Videa na kartě nacpala x-megabajtové TMP soubory do systémového adresáře na C: :facepalm:

Ty jsem nakonec našel pomocí aplikace Folder Pie, která ukazuje velikost všech adresářů, ale opět nevím, jestli funguje nebo je něco podobného i na S60 3rd Edition. :-/

pon 29.06.15 08:07
Nováček

Poděkovali mu: 3 x

Ahoj, nainstaluji si aplikaci Mobile Cleaner (najdeš ji i zde na fóru, když si název zadáš do vyhledávače). Po instalaci ji spusť a dej Start. Nech aplikaci běžet a až se ti objeví nápis Sea.All, potrvď OK. A je hotovo.
Aplikace funguje na S60 3rd, S60 5th i S^3.

stř 01.07.15 17:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina