My-mobile
Právě je pon 25.06.18 07:16

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla fóra

V této sekci platí samozřejmě také Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum..

- Tato sekce slouží k dotazům, apod., které se nehodí do jiné poradenské sekce. Např. upgrade PC, atd.

Dodržujte prosím následující zásady:
  • Vhodně zvolte název tématu (žádné "Prosííím", "Pomoooocccc", ale např. "Herní myš k PC", apod...)
  • Pakliže je váš dotaz vyřešen, přidejte za název tématu tag [VYŘEŠENO]

Děkujeme. :)

[VYŘEŠENO] Opera Portable dotaz 
Autor Zpráva
Nováček

Poděkovali mu: 75 x
Medaile: 2
Member (1) Reputation silver (1)

Příspěvek [VYŘEŠENO] Opera Portable dotaz
Zdar, stáhl jsem si v práci Portable Operu v12.17. Doma šlape normálně ale v práci vim, že tam máme kompy pod dohledem Esetu, který některé stránky blokuje.

Nepodstatné kecy okolo:
Prostě tam potřebuju mít prohlížeč pro sebe, který bych si nastavil podle sebe, aby to za menou nezanechávalo stopy.

Problém je v tom, že IE používám v práci na Datové schránky a Czechpoint, takže ten přenastavovat nechci a nemůžu. Firefox je tam nějaký bugnutý (i Portable verze) a Chrome je extrémní žrout výkonu. Mám tam jednojádrovej Celeron, 1 GB RAM a Win 7, což neni moc dobrá kombinace, ale kupodivu ten komp šlape dobře (dokud nezapnu Chrome :D ). Je toho víc, co bych mohl napsat, ale to je info k ničemu.

No, takže mi vyšla nejlíp Opera Portable, je svižná, umí to co potřebuju. Jenže když kamkoli vlezu, ať už to je seznam.cz, google atd, tak se objeví hláška:

"Certifikační řetězec server není úplný, vystavitel není registrován"

Můžu kliknout na přijmout a tabulka zmizí, můžu to přidat trvale, takže se znovu neukazuje. Problém je v tom, že když vlezu někam na jakoukoli stránku, tak těch tabulek vyjede cca 10 a víc (natož když vlezu na forum) a musim to všechno odklikávat.

Doma mi to nedělá, takže hádám, že to bude asi nějakou tou ochranou, co tam je zapnutá, jenže nevim, jestli to jde nějak obejít, aby se ta tabulka neukazovala.

Jak jsem psal, FF portable mi tam taky nešel správně (ale i obyč verze neni o nic lepší), Chrome na tom kompu prostě nerozjedu, IE je nastaven na jinou práci a nevim, jestli by pomohl jiný prohlížeč.

Nevíte někdo co s tou operou? Jako můžu rozepsat i to, co dělá Firefox, protože to je docela haluz.

Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

All pizza and no pizza makes pizza a pizza pizza.

Naposledy upravil niemand dne pon 15.12.14 17:40, celkově upraveno 2

pát 12.12.14 18:26
Profil Skype ICQ Steam
Helper

Poděkovali mu: 1063 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

Příspěvek Re: Opera Prtable dotaz
v práci bývají počítače i pod jiným dohledem, než je antivir...

obrat se na IT ve spolecnosti kde pracuješ, krom případného vyhazovu hrozí, že zavirujes komp, přijdeš o důležitá firemní data atd...

surfuj na mobilu, když už se v práci nudíš B-)

[ Odeslano z Android ] Obrázek

pát 12.12.14 18:59
Profil Twitter
Nováček

Příspěvek Re: Opera Prtable dotaz
No, né každý má mobilní net, takže tohle padá. IT oddělení nemáme. Na to máme externí lidi a fakt jim nebudu řikat, že potřebuju tohle a tohle abych mohl lézt po netu a mazalo to za mnou stopy, mě jde spíš o to, jestli to jde nějak obejít, aby to tu hlášku nepsalo, nebo ne. IE a Chrome jsou dva prohlížeče, které s ničím problém nemají, jenže Chrome zatěžuje a IE nemůžu přenastavovat.

Operu jsem popsal

Firefox - po instalaci a default nastavení ukazuje všechny stránky jako nebezpečné. Dělá to od doby přechodu na W7. Některé stránky načte způsobem, že to vypadá jak kdybych je označil a zkopíroval do wordu - bílá stránka s černým textem a to je vše. Některé stránky ukazují, že jsou blokovány adblockem ačkoli ho vůbec nemám.
Protože jsem měl svůj FF profil zálohovaný (zakázané načítání obrázků, mazání historie při zavření prohlížeče atd) tak jsem ho obnovil a přes tento profil je všechno ok. Problém je v tom, že neukládá cookies a to je v podstatě jediné, co potřebuju. Jenže v tom FF to nejde nastavit, resp když přepnu na to, aby se ukládaly cookies, chce to reset Firefoxu, ale po resetu se nastavení vrátí na předchozí :|

Já mám FF nastavený tak nějak dobře, vyhovuje mi to, po zavření se vše mázne. Jenže i cookies a to potřebuju přenastavit, ale nejde to.
Opera zase vyhazuje ty problémy s certifikátem, takže bych jednu z těchto věcí potřeboval vyřešit.

Protože trochu kšeftuju s věcma z Team Fortress 2 a doma tomu nebudu věnovat čas, vzhledem k tomu, že v práci dělám denně 2 hodiny přesčas zadarmo.... tak aspoň ať to využiju ve svůj prospěch.

Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

pát 12.12.14 22:09
Profil Skype ICQ Steam
Nováček

Příspěvek Re: Opera Portable dotaz
Vyřešeno jinak, můžete LOCK.

pon 15.12.14 17:40
Profil Skype ICQ Steam

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina